Novinky, Novinky z oboru, Tiskové zprávy

Prohlášení Radiohouse k šokujícímu rozhodnutí Active Radio a.s.

16.1.2020 /

(Praha 16.1.2020) Radiohouse s.r.o. se omlouvá klientům a obchodním partnerům za krajně neetické chování svého smluvního partnera Active Radio a.s.. Jednostranné náhlé rozhodnutí z noci 16.1.2020 skupiny Active Radio a.s. nevysílat nadále reklamu na stanicích Evropa2, Frekvence1, Radio Bonton a Dance Radio od rána 17.1. je nečekaným, hrubým porušením platné smlouvy. Radiohouse jej vnímá jako nepřátelský akt vůči sobě, svým přímým i agenturním klientům a bude se domáhat náhrady škod všemi prostředky.

Chápeme, že přerušení aktuálních kampaní, na které jsme se my ani naši klienti nemohli nijak připravit, může narušit efektivitu mediálních investic i dlouhodobou důvěru v soukromý rozhlasový trh jako tokovou. Vytvořili jsme proto krizový tým a se všemi našimi stávajícím klienty vstupujeme bezprostředně v jednání, abychom jim ze složité situace pomohli a výstup jejich kampaní maximalizovali na aktuálním portfoliu Radiohouse. Samozřejmě máme vůli s nimi koordinovat postup v náhradě škody, kterou jim skupina Active Radio a.s. způsobila,“ říká současný jednatel společnosti Ing. Štěpán Ryska.

 Zároveň Ryska dodává: „Něco takového bylo pro mne za 30 let existence soukromého rozhlasového trhu dosud nepředstavitelné. Radiohouse se striktně drží platné smlouvy, aktuální vlastník skupina Media Bohemia se snaží trvale odchod Active Radio z portfolia Radiohouse konstruktivně a smírně řešit. Výsledkem je ale pouze šikana našich klientů, kteří mají zřejmě sloužit jako rukojmí pro podivnou arogantní hru rozhlasové skupiny Active Radio. Věřím, že nezodpovědný přístup Active k obchodnímu partnerství, reklamním investicím klientů i dlouhodobě slábnoucí poslechovost jejich stanic je srozumitelným signálem pro každého zadavatele rozhlasové reklamy v ČR.

 

Pro řešení konkrétních problémů klientů a náhrady aktuálních kampaní jsou k dispozici všichni mediální konzultanti Radiohouse s.r.o. a dále adresa: marketing@radiohouse.cz

  

Kontakt pro média: Štěpán Ryska, jednatel, M: 602528261 E:stepan.ryska@radiohouse.cz  

 

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...