Newsletter, Novinky, Novinky z oboru, Tiskové zprávy

Charitativní vánoční ozdoby Hitrádií se vyprodaly v rekordním čase

5.12.2022 /

Síť Hitrádií patřící do mediální skupiny Media Bohemia dlouhodobě podporuje stavbu nového dětského hospicu Dům pro Julii v Brně. Ve velké předvánoční kampani, do které se zapojila všechna regionální Hitrádia, bylo přes transparentní účet vybráno za týden kampaně bezmála 300 tisíc korun. Charitativní vánoční ozdoby, které Hitrádia prodávala přes vlastní e-shop, se vyprodaly za rekordních 7 dnů.

Hitrádia dlouhodobě podporují stavbu brněnského dětského hospicu Dům pro Julii, díky němuž vznikne v ČR první zázemí pro dětskou paliativní péči. Pomoc odstartovalo Hitrádio City 93,7 FM, které vybralo ještě před začátkem adventu, díky akci Rozsviťte s námi Prahu, částku 120 tis. korun. Od první adventní neděle pak následovala on-air a online kampaň i na dalších rádiích ze sítě a propagace na vánočních eventech Hitrádií. Kormě podpory sbírkového konta se stanice pustily i do charitativního prodeje skleněných vánočních ozdob ve tvaru srdce, které se ale vyprodaly do týdne od spuštění kampaně. Ozdoby pro Hitrádia vyrobilo vsetínské výrobní družstvo IRISA.

Jsem strašně moc vděčný, že se Hitrádiím podařilo v rekordním čase vyprodat kompletně všechny sady charitativních vánočních ozdob Srdce pro Julii, které jsme měli k dispozici. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem posluchačům a klientům, kteří se do sbírky zapojili, a současně bychom rádi zveřejnili výzvu ke všem výrobcům skleněných ozdob. Pokud se mezi vámi najde někdo, koho příběh Domu pro Julii zajímá a chtěl by se připojit k naší předvánoční aktivitě příští rok, tak budeme moc rádi za spolupráci. V tuto chvíli totiž zájem veřejnosti o ozdoby převyšuje naše možnosti a je tu tak další nevyužitý potenciál, který by mohl Domu pro Julii výrazně pomoci,“ říká Michal Merenda, programový ředitel sítě Hitrádií.

„Spolupráce s Hitrádiem je úžasná, protože tady je nutno říct, že Hitrádio je s námi úplně od začátku našeho projektu, což už je 5 let, a ta vytrvalá podpora je opravdu velmi důležitá, protože díky ní se, musím říct, dobře plánuje, co můžeme dál poskytovat za péči. A také je velmi důležité šíření osvěty, protože Hitrádio se nebojí tohoto tématu – dětské paliativní péče – a seznamuje posluchače s tím, že ano, není to úplně příjemné téma, ale je důležité, protože se to prostě děje. Za to jsme opravdu vděční, protože to je velká odvaha a pomoc,“ říká Radka Vernerová, zakladatelka Domu pro Julii.

Dům pro Julii

Podle odhadů České společnosti paliativní medicíny aktuálně potřebuje speciální péči asi sedm a půl tisíce dětí. Dům pro Julii je nezisková organizace poskytující zdravotní a sociální služby dětem s vážným onemocněním a jejich rodinám. Organizace se také podílí na výstavbě dětského hospice Dům pro Julii. Místa, kde zkušení zdravotníci, pečovatelé, psychologové, duchovní, sociální pracovníci a další, poskytnou tu nejlepší možnou péči v těžkém období. Dům pro Julii nabídne odlehčovací péči pro dlouhodobě i krátkodobě pečující, i možnost společného prožití terminálního stadia onemocnění.

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...