Novinky z oboru

Evropa 2 spouští letní projekt Evropa 2 Talent

19.7.2017 /

Nejposlouchanější rádio pro mladé připravilo nový letní koncept. Od 19. července startuje ve vysílání Evropy 2 letní soutěž s názvem Evropa 2 Talent. Speciální projekt umožní třem nejtalentovanějším posluchačům, aby si splnili sen a zkusili si vysílat po boku moderátorských hvězd rádia. V rámci tohoto projektu stanice také poprvé využije tzv. Facebook chatbota, který fanoušky rádia vyzve, ať se soutěže zúčastní, ale rovněž jim zajistí nepřetržitý přísun novinek kolem tohoto projektu.

Evropa 2 je značkou, která je mezi mladými lidmi považována za lovebrand a právě této skutečnosti chce rádio využít a nabídnout svým příznivcům možnost pracovat pro jejich oblíbené rádio. V rámci soutěže musí všichni adepti zaslat audio nebo video se svým projevem a odborná porota složená z řad profesionálů rádia vybere pak 3 nejtalentovanější, kteří si zkusí živě moderovat v rádiu.

„Neděláme další talentovou soutěž, tak jak ji znají lidé z TV. Chceme spíše posluchačům a fanouškům nabídnout netradiční zábavu a současně je více vtáhnout do dění v rádiu. Protože právě větší míra interakce s posluchači je pro nás dlouhodobě prioritou,“ říká Lenka Maureryová, ředitelka Evropy 2.

Komunikace kolem soutěže bude probíhat nejen on-air, ale také na webu a sociálních sítích. „Poprvé použijeme novinku tzv. chatbota v rámci Facebook Messengeru. Přes přímou výzvu budeme komunikovat s našimi posluchači a fanoušky a vybízet je, ať si splní svůj sen a aspoň na jeden den se stanou členy naší Evropa 2 crew. Fanouškům zapojeným do chatu dlouhodobě neunikne nic důležitého ze života Evropy 2,“ vysvětluje Jiří Sládek, ředitel digitálních aktivit mediální skupiny Lagardere Active ČR.

Komunikace kolem soutěže startuje již tuto středu a bude pokračovat až do 6. srpna. Pak následuje týden, v němž odborná porota vyhodnotí všechny příspěvky a vybere tři nejlepší adepty. Ten, který skončí na třetím místě bude mít možnost si zkusit moderovat jeden den v týdnu od 28. srpna spolu se Zorkou Hejdou v pořadu MaXXimum muziky. Druhý v pořadí zase získá možnost v týdnu od 21. srpna moderovat Odpolední show s Koko a Tomášem Zástěrou. Na vítěze pak čeká moderování proslulé Ranní show Evropy 2, a to jeden den v týdnu od 14. srpna.

Oficiální microsite k soutěži naleznete tu: https://www.evropa2.cz/e2-souteze/letnitalent/

Stanice Evropa 2 podle posledních výsledků RadioProjektu vykazuje share 8,1 % s týdenní poslechovostí téměř milion šest set tisíc posluchačů. Denně si ji pak naladí 841 tisíc posluchačů. Při testování spontánní znalosti rozhlasových stanic si nejvíce (78 %) dotazovaných mladých lidí vybavilo značku Evropa 2, stejně tak je Evropa 2 nejposlouchanějším rádiem na mobilu. Webové stránky navštíví 650 tisíc reálných uživatelů měsíčně, dosah facebookové skupiny Evropy 2 je přes dva miliony lidí týdně.

HEADLINES

Headline

Také vás zajímá, kdo vaši reklamu uslyší? Zvyšte výkon své kampaně!

7 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...