Newsletter, Novinky, Novinky z oboru, Tiskové zprávy

Fajn radio spustilo nový online produkt – Smoothie z pekla

9.6.2022 /

Fajn radio, patřící do skupiny Media Bohemia, si připravilo pro své fanoušky nový produkt, který propojuje svět Tik-Toku, Youtube a on-air vysílání. Nový pořad Smoothie z pekla vysílá rádio každý týden na všech svých komunikačních kanálech a cílí zejména na mladší generaci. Moderování se ujala Aneta Kratochvílová z odpolední show Fajn radia.

Od konce května mohou posluchači Fajn radia slýchat v éteru novou rubriku Smoothie z pekla, která je ale primárně určena pro Youtube, TikTok a ostatní sociální sítě. Pořad je určený nejmladší cílové skupině posluchačů rádia a moderuje ho Aneta Kratochvílová.

„Již delší dobu jsme uvažovali o formátu, který by odpovídal naší současné marketingové strategii – digital first content,“ říká Ondřej Cikán, programový ředitel Fajn radia a dodává: „Volně jsme se inspirovali populárními TikTok a Youtube challengemi, kde mladí lidé pijí smoothie z hodně nesourodých surovin. K tomu jsme přidali rozhovor, který staví na atraktivních otázkách na tělo, takže pokud nechce náš studiový host pít smoothie z pekla, musí pravdivě odpovědět. Díky tomu získáváme v každém případě atraktivní obsah pro naše posluchače a fanoušky.

Rádio tak dle digital first content strategie vytvoří primárně youtube formát, který následně využívá na sociálních sítích TikTok a Instragram. Poté rozhovor využije ať již kompletně nebo pouze jeho fragmenty v on-air vysílání. „Věřím, že tento formát bude atraktivní i pro zadavatele reklamy, protože je v českém rádiovém prostředí unikátní, nabízí možnost umístění product placementu klientů zejména z oblasti výrobků potravin a nápojů,“ vysvětluje Ondřej Cikán.

Z hlediska přínosů pro značku Fajn rádio si od tohoto formátu jeho vedení slibuje navýšení počtu nejen posluchačů, ale také fanoušků na TiktToku, kde má značka nyní 71 tis. sledujících a průměrný počet zhlédnutí videa je dokonce přes čtvrt milionu. Na Instagramu má rádio přes 74 tisíc followerů a na Facebooku dokonce více než 230 tisíc.

Celý pořad naleznete zde: SMOOTHIE Z PEKLA I Aneta Kratochvílová w/ Vašek Matějovský – YouTube

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...