Novinky, Tiskové zprávy

Firmy Firmám – Český Goodwill i Radiohouse pomáhá s dopady pandemie

24.3.2020 /

23. března 2020 byla spuštěna iniciativa Firmy firmám, jejímž cílem je vzájemná podpora podnikatelů, kteří potřebují pomoci zmírnit důsledky opatření proti koronaviru a kteří naopak mohou nabídnout své volné zdroje k dispozici. Tento projekt podporuje Radiohouse a snaží se prostřednictvím svých zdrojů informovat podnikatelské subjekty o možnosti vzájemné pomoci.

Na platformě Český Goodwill, která čítá přes čtyři sta podnikatelů a firem, kterých si lidé váží, iniciativu spustil pořadatel ocenění, česká poradenská skupina Hlavatý & Partners Consulting Group (HPCG).

Cílem je minimalizovat negativní dopady opatření proti šíření nákazy koronaviru na českou ekonomiku, tzn. firmy a podnikatele. Na webu projektu naleznou zájemci formulář, jehož prostřednictvím mohou požádat nebo nabídnout svou pomoc. Od materiální podpory, přes služby až po personální zdroje. HPCG tyto zdarma zpracuje a pokusí se nalézt odpovídající průnik mezi nabídkou a poptávkou.

„Iniciativa Firmy Firmám je určená nejen členům rodiny Český Goodwill, ale zapojit se do ní mohou všechny podnikatelské subjekty, které potřebují nebo mohou nabídnout pomoc,“uvedla ředitelka HPCG Lenka Hlavatá.

Firmy Firmám směřuje na okamžitou pomoc podnikům, které musely ze dne na den přerušit nebo výrazně omezit provoz. „Náklady plynou, zatímco příjmová stránka je na nule. Ne ve všech oborech je možné vytvořit si dostatečné rezervy na překlenutí takové nenadálé situace,“vysvětlila důležitost pomoci Hlavatá s tím, že v důsledku tak silnější firmy pomohou i sami sobě. „Viděli jsme to na příkladu krize z roku 2008 a uvidíme to i letos, že se spousta podniků, bohužel, dostane do potíží později vlivem druhotné platební neschopnosti,“doplnila Hlavatá, která podporuje iniciativu ETN – Plaťme včas.

Jak se můžu zapojit?

  • Nabídněte nebo požádejte o pomoc, která pomůže vašemu podniku;
  • Přidejte se do skupin na sociálních sítích ČG – Firmy Firmám(Facebook) a ETN – Plaťme včas (LinkedIn), a podpořte je tím;
  • Sdílejte co nejvíce tuto výzvu, ať se informace o možnostech pomoci Firmy Firmám dostane ke všem podnikatelům, kteří mohou nabídnout své zdroje, anebo potřebovat pomoc!

Pro více informací se prosím obracejte na media@hpcg.cz nebo tel: (+420) 602 700 327.

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...