Newsletter, Novinky, Novinky z oboru, Tiskové zprávy

Hitrádia podpoří v předvánoční kampani dětský hospic Dům pro Julii

24.11.2022 /

Síť Hitrádií podporuje stavbu nového dětského hospicu v Brně. Ve velké předvánoční kampani, do které se zapojí všechna regionální Hitrádia, se pokusí stanice oslovit případné dárce pomocí on-air vysílání, on-line podpory, PR komunikace i eventů na vánočních trzích v krajských městech. Na speciálním rádiovém e-shopu si pak budou moci posluchači zakoupit unikátní vánoční ozdoby, jejichž koupí přispějí rovněž na sbírkový účet. Akci odstartovalo Hitrádio City 93,7 FM prostřednictvím své každoroční akce Rozsviťte s námi Prahu.

Hitrádia spouští vánoční kampaň na podporu stavby dětského hospicu Dům pro Julii, který bude postaven v příštím roce v Brně. První, kdo brněnskému hospicu pomáhá, je pražské Hitrádio City 93,7 FM, které spustilo dárcovský projekt Rozsviťte s námi Prahu.

„Stejně jako v minulých letech se i letos sejdeme s posluchači u vánočního stromu na Staroměstském náměstí a pomůžeme pomyslně rozsvítit jeho žárovky. Již nyní mohou posluchači pomocí dárcovské DMS „sponzorovat“ svou žárovku a následně si ji symbolicky rozsvítit na webové stránce rozsvittesnamiprahu.cz a zapsat se do seznamu dárců, kteří přispěli Domu pro Julii,“ přibližuje projekt Michal Pospíchal, programový ředitel Hitrádia City 93,7 FM.

Eventová podpora a speciální edice vánočních ozdob

Další Hitrádia se k projektu přidají 26. listopadu, kdy ve většině krajských měst zajistí program na náměstích při slavnostním rozsvícení vánočního stromu a zahájení vánočních trhů. I zde budou moderátoři informovat o projektu Dům pro Julii. Současně bude spuštěn rádiový e-shop https://eshop.hitradio.cz/, na kterém si mohou posluchači zakoupit unikátní vánoční ozdoby. Výtěžek z jejich prodeje poputuje na sbírkový účet Domu pro Julii. „Akce s ozdobami potrvá do vyprodání ozdob. V unikátní omezené sérii nám je vyrobila tradiční valašská společnost Irisa, která zaměstnává mimo jiné i handicapované,“ vysvětluje Michal Merenda, programový ředitel sítě Hitrádií.

Podoba on-air a online kampaně

Hitrádia se v předvánoční době věnují charitativním projektům dlouhodobě, např. akce Strom splněných přání na Hitrádiu Vysočina a Hitrádiu Černá Hora, Srdce pro Haimu s Hitrádiem Orion, atd. Projekt Dům pro Julii v minulosti také již některá regionální Hitrádia podpořila. Vánoční ozdoby se tehdy podařilo prodat během několika dní. Letos projekt poběží od 26. listopadu, a kromě spotové kampaně na dárcovské konto uslyší posluchači v rádiu emotivní výpovědi pečovatelů a lidí, kteří pomáhají dětem i jejich rodinám. Na sociálních sítích stanic budou odvyprávěny zase konkrétní případy klientů Domu pro Julii. Do vysílání je připraven také speciální víkend pro Julii, kdy budou hrát Hitrádia písničky na přání všem dárcům.

„Jsem přesvědčen, že nejhorší noční můrou každého rodiče je, když přežije své dítě. Nic vás nedokáže připravit na tu situaci, kdy poprvé slyšíte tuhle diagnózu. Dům pro Julii bude v budoucnu takovým ostrůvkem klidu pro celé rodiny, které si musí touto otřesnou životní zkušeností projít,“ vysvětluje Michal Merenda programový ředitel sítě Hitrádií a dodává: „Myslím, že mluvím za všechny kolegy z Hitrádií, když řeknu, že cítíme velkou potřebu Domu pro Julii pomoci. I když půjde jen o osvětu a kampaň na podporu charitativní sbírky, tak věřím, že vybrané peníze pomohou už v příštím roce mnoha rodinám. A jak by řekli v dětském hospicu. Jsou věci, které nezměníme a jsou věci, které dokážeme zvládnout jen spolu.“

Kromě posluchačů Hitrádií se do sbírky mohou zapojit i klienti obchodního zastoupení Radiohouse. Pokud zakoupí určité množství ozdob, získají od rádiové skupiny vánoční děkovné anonce přímo ve vysílání.

Dům pro Julii

Podle odhadů České společnosti paliativní medicíny aktuálně potřebuje speciální péči asi sedm a půl tisíce dětí. Dům pro Julii je nezisková organizace poskytující zdravotní a sociální služby dětem s vážným onemocněním a jejich rodinám. Organizace se také podílí na výstavbě dětského hospice Dům pro Julii. Místa, kde zkušení zdravotníci, pečovatelé, psychologové, duchovní, sociální pracovníci a další, poskytnou tu nejlepší možnou péči v těžkém období. Dům pro Julii nabídne odlehčovací péči pro dlouhodobě i krátkodobě pečující, i možnost společného prožití terminálního stadia onemocnění.

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...