Tiskové zprávy

Hitrádio City slaví 25 let v pražském éteru!

19.3.2018 / Praha

Osmičkový rok je ve znamení oslav. Události v letech 1918, 1938, 1948 a 1968 patří k významným milníkům naší historie. Rok 2018 je významným i pro Hitrádio City. 1. února jsme oslavili čtvrtstoletí frekvence 93,7 FM v pražském éteru. Děkujeme za vaši přízeň.

Prvního února roku 1993 se úderem sedmé hodiny ranní objevila v pražského éteru na kmitočtu 93,7 MHz zcela nová rozhlasová stanice radio City. Úplně první skladbou, která se dostala do playlistu stanice, byla speciální úprava hitu Radio Gaga skupiny Queen. Ihned po zaznění úvodního songu, ale ve speciální úpravě moderátorů, probouzel Prahu Roman Ondráček, nyní znám jako součást dua Těžkej Pokondr. Po jeho boku tehdy vysílala Lucie Výborná, zprostředkovávala aktuální informace z dopravy a zprávy o počasí.

Mezi prvními moderátory a redaktory radia City byli také Miloš Pokorný, součást Ranní roty radia City, Petr Král, Karel Knechtl, Lenka Hornová, Gábina a Monika Valentovy, Martina Vlčková, Roman Víšek, David Beck a další. Slavné tváře a hlasy se objevily také na prvních billboardech radia City v Praze. Lucie Bílá a Janek Ledecký se stali kmotry, tehdy nového radia a Janek Ledecký se ozval hned první den ráno z vysílání, kde si vyzkoušel i novou roli dýdžeje radia City. Ukázky z prvního dne vysílání jsme reprízovali v pořadu Tajemný rok ve čtvrtek 1. února.

Pražské City vždy bylo moderním metropolitním radiem, které přineslo v uplynulých 25 letech do Prahy i velmi úspěšné a originální kampaně i marketingové projekty, které ve své době posouvaly hranice. Připomeňme si třeba Ledovec radia City, který vyrostl na Václavském náměstí, Maratonský koncert na Staroměstském náměstí, kampaň Obouváme Prahu, dlouhá léta jsme dělali radost pražským firmám kávou od Starbucks nebo připomeňme neobvyklý charitativní projekt Rozsviťte s námi Prahu aneb Každý má svou žárovku, který je spojený s rozsvěcením pražského vánočního stromu. City má také na kontě první radiovou reality show Holka na vdávání, která předcházela všem našim televizním show. Posluchači si dodnes pamatují také Linku zpěváků, Ranní flirt nebo čtyři roky trvající původní autorský seriál ranní dvojice Oto a Olina.

K výčtu nejoblíbenějších formátů posluchačů i komerčních partnerů patří nezapomenutelná soutěž Muži versus ženy, která se ve vysílání objevila hned v prvním roce vysílání.  Řadu let patří k nejúspěšnějším pořadům na City Tajemný rok moderovaný Lukášem Barczayem a tisíce Pražanů si nenechají uniknout podvečerní hudební speciály René Hniličky Devadesátku a Milenium, které se hudebně promítly ve stejnojmenných webových radiích, podobně jako Zóna lásky. Pražští řidiči zase mají ve svých mobilech uloženo číslo City linky 777 937 777 a díky jejich zprávám vysíláme nejrychlejší dopravní informace v Praze.

Hitrádio City slaví 25 let a rozdalo vám 25 stylových cen.

V týdnu od pondělí 5. do pátku 9. února jste v našem vysílání mohli chytit jeden z 25 největších hitů z historie City a vyhrát bezdrátový reproduktor LAMAX Beat Street ST1 s kvalitním stereo zvukem a nepřeberným množstvím vstupů. Přehrává hudbu přes Bluetooth, audio kabel, z micro SD karty nebo vloženého USB a nechybí mu ani FM rádio s digitálním tunerem a pamětí poslední stanice. Každý všední den jste chytali 5 největších hitů a my jsme rozdali 5 stylových cen. Konkrétní soutěžní hity jste slyšeli vždy v našem vysílání.

Hitrádio City je neustále nabité novými komerčními příležitostmi pro zadavatele reklamy napříč obory a to nejen z Prahy. Pro individuální nabídku kontaktujte svého mediálního konzultanta RADIOHOUSE nebo navštivte náš web speciálních operací: https://www.radiohouse.cz/specialni-operace/

HEADLINES

Headline

Také vás zajímá, kdo vaši reklamu uslyší? Zvyšte výkon své kampaně!

7 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...