Newsletter, Novinky, Novinky z oboru, Tiskové zprávy

Hitrádio Orion odstartovalo Šťastný nový rok

12.12.2022 /

Hitrádio Orion připravilo pro posluchače další charitativní akci s názvem Šťastný nový rok. V průběhu prosince stanice posbírá příběhy dětí, které nemají lehký osud a chtěly by mít o trochu šťastnější nový rok. Spolu s partnerem třineckou společností Pires pak Hitrádio Orion věnuje na Silvestra jednomu z dětí 100 tis. korun.

K projektu Šťastný nový rok Hitrádio Orion vytvořilo ve vysílání 4týdenní kampaň, v rámci níž dává prostřednictvím rozhovorů prostor neziskovým organizacím, které dětem pomáhají (Haima, Linka Bezpečí, Krizové centrum pro děti, Nadační fond Kulíšek Ostrava, Mikasa z.s., atd.). Díky masivní podpoře on-air i on-line se do projektu hlásí rok od roku více zájemců. „Letošní ročník je unikátní také tím, že se nám spontánně začali hlásit i lidé, že by chtěli přispět dobré věci a darovat nějaký finanční obnos. Například se nám ozvala jedna posluchačka, která přišla nenadále k většímu finančnímu obnosu a ráda by tak do projektu darovala částku dvacet tisíc korun,“ vysvětluje Lukáš Ščurek a dodává: „To jsou pozitivní příběhy, které inspirují, a hlavně i nám v rádiu dávají naději, že česká společnost má opravdu srdce na svém místě…jako Hitrádio Orion.“

Předchozí ročníky

Akce Hitrádia Orion vznikla už v roce 2020, kdy se jmenovala HARD ROK. Tehdy rádio vyzvalo posluchače, aby v daném roce, poznamenaném covidem, sdíleli lidé s nelehkou životní situací své pozitivní zážitky z daného roku. „Při prvním ročníku jsme stotisícovou částkou odměnili holčičku, která v roce, kdy my jsme museli nasadit respirátory a měli jsme striktní karanténní omezení, tak mohla poprvé sundat roušku a začít svobodně dýchat. Trpěla onemocněním, které se při sebemenší infekci zhoršovalo. V roce 2020 se ale její stav díky léčbě zlepšil a ona se mohla téměř vrátit k normálnímu životu,“ vypráví příběh Lukáš Ščurek, který má stanici Hitrádio Orion na starosti.

V roce 2021 pak sto tisíc korun získal chlapeček, který si v daném roce poprvé došel sám ke stromečku. Do té doby měl zdravotní handicap a díky rehabilitaci a léčbě se jeho stav natolik zlepšil, že v roce 2021 dostal na Štědrý den největší dárek. Na Silvestra ho pak ještě obdarovalo Hitrádio Orion.

 

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...