Newsletter, Novinky, Novinky z oboru, Tiskové zprávy

Ondřej Gregor Brzobohatý a Eva Burešová na Rádiu Blaník exkluzivně představili titulní píseň k muzikálu Slunce seno jahody

25.5.2022 /

V úterý 24. května 2022 se na Rádiu Blaník uskutečnil slavnostní křest singlu Léto, který se stal ústřední písničkou k muzikálu Slunce seno jahody. Přímo v živém vysílání posluchačům rádia představili song jeho interpreti Eva Burešová a Ondřej G. Brzobohatý, který podle filmu Zdeňka Trošky a Petra Markova složil nejen tuto písničku, ale také hudbu, texty písní i libreto k celému muzikálu. Ve vysílání mimo jiné prozradil, proč si pro duet Léto vybral zrovna Evu Burešovou a poslal vzkaz i případným kritikům.

Ve vysílání Rádia Blaník Ondřej Brzobohatý například prozradil, jak titulní song, který měl dnes na rádiu premiéru, vznikal. „Já v celém tom muzikálu nemám žádnou letní táborákovou písničku, ale přitom jsem na nich vyrostl a říkal jsem si, že by muzikál měl takovou písničkou končit,“ vysvětluje Ondřej Brzobohatý. Poté prý poprosil svou dlouholetou kamarádku Evu Burešovou, aby duet zpívala s ním. „Chtěl jsem, aby to byl duet, tak jsem si řekl, zazpívám to já jako autor muzikálu a vezmu si k tomu jednu z nejlepších zpěvaček v Česku,“ pěl na Evu Burešovou ódy Brzobohatý. „A já sám jsem si splnil sen, poprvé v životě zpívám country,“ uzavřel Brzobohatý.

„S Ondrou se známe hodně let a já za ním půjdu, ať se děje, co se děje. Protože si ho cením jako geniálního muzikanta a vím, že cokoliv on vyprodukuje, bude kvalitní,“ vrací Brzobohatému komplimenty Burešová.

Ondřej Brzobohatý dále v živém vysílání moderátorovi Petrovi Slívovi prozradil, že k muzikálové adaptaci slavné komedie Zdeňka Trošky dostal už mnoho zpětné vazby. Já jsem upřímně velice rád, že to s muzikálem dopadlo, i když jsem se na něj už dozvěděl spoustu různých názorů. To jsem samozřejmě čekal, protože je to svým způsobem zvláštní téma, tím, jak to rozděluje některé pseudointelektuály a lidi, kteří si na nic nehrají a normálně řeknou, že se jim Slunce seno líbí. Za mě je to zkrátka dobře zvládnutá komedie, člověk se u ní zasměje a upřímně vlastně hanit někoho nebo dílo někoho, kdo byl schopen rozesmát miliony lidí, mi přijde dost trapný,“ rozohnil se ve vysílání Rádia Blaník Ondřej Brzobohatý. „Takže pokud mi někdo vyčítá, že zrovna toto téma jsem adaptoval na jeviště, tak mi nezbývá nic jiného než mu říct, aby se přišel podívat na celé dílo do Hudebního divadla v Karlíně,“ uzavírá Brzobohatý.

Rádio Blaník kromě titulní písně Léto, přineslo svým posluchačům také exkluzivní možnost, vidět na svých sociálních sítích poprvé videoklip k písni, který vytvořil Václav Noid Bárta. „Rádio Blaník je hrdým partnerem muzikálu, protože kultovní film Zdeňka Trošky Slunce seno jahody naši posluchači milují. Věřím, že i muzikál se stane stejně populární a budeme moci našim posluchačům přinést nejen soutěže o vstupenky, ale také řadu zajímavých rozhovorů s interprety a informace ze zákulisí,“ říká Daniel Rumpík, ředitel Rádia Blaník.


Zdroj: Rádio Blaník

 

 

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...