Novinky z oboru

Předávání Hudebních cen Evropy 2 byla show plná hvězd. Online přenos měl dosah přes 1,5 milionů fanoušků

17.3.2017 / Praha

Nejposlouchanější rádio pro mladé, Evropa 2, včera v přímém přenosu vyhlásilo výsledky Hudebních cen Evropy 2. Na domácí scéně bodovala zpěvačka Ewa Farna, zpěvák Sebastian, skupina ATMO Music a Slza. Zahraničním interpretům kralovali Justin Timberlake a Adele. Mezi předávajícími se objevila legenda rádia Renata Kajdžas, ale i populární internetový fenomén, trio 3v1, nebo herec David Gránský. Přímý přenos z udílení cen tohoto hudebního žebříčku mohli posluchači slyšet živě na Evropě 2, živý videopřenos byl k dispozici online na Facebooku, Instagramu Evropy 2 a webu rádia.

Ve středu 15. března proběhl 5. ročník Hudebních cen Evropy 2. Přímý přenos mohli posluchači slyšet na Evropě 2 od 15.00 do 18.00 hodin. Paralelně s rozhlasovým a online vysíláním byli s předávajícími i hudebními vítězi točeny rozhovory, které posluchači mohou vidět na www.evropa2.cz či na facebookovém profilu rádia. Rádio Evropa 2 tak opět ukázalo svou sílu v contentu, propojování éteru, webu a sociálních sítích, na kterých jsou jednou z nejsilnějších značek u nás. Celkový počet zhlédnutí videí z předávání Hudebních cen Evropy 2 překonal minulý rok. Dosah streamu na sociálních sítích byl pak téměř 1,5 milionů.

„,Hudební ceny Evropy 2 jsou typickým příkladem stále hlubšího propojení on-air a online aktivit našich hlavních značek. Výsledky streamu potvrzují vysoký zájem o jakýkoliv video obsah ze zákulisí rádia, ale také ukazují značný prostor pro propagaci našich komerčních partnerů. Například během videopřenosu z Hudebních cen jsme kromě jiného komerčního plnění zařadili product placement smartphonu od klienta Lenovo, včetně předvedení funkcí a vychytávek daného přístroje,“ říká Jiří Sládek, ředitel digitálních aktivit Lagardère Active ČR.

Co se týká výsledků ankety, zpěvačkou roku 2016 se stala Ewa Farna, zpěvákem Sebastian, kapelou Slza, píseň roku vyhrála kapela Atmo Music, objevem roku se stal Pekař a nejvíce hlasů v kategorii DJ získal Michael Burian. Rádio opět vyhlásilo i nejoblíbenější Evropa 2 Unplugged song, kterým se stal hit kapely Slza Fáze pád. Ze zahraničních interpretů nejvíce posluchače Evropy 2 zaujala zpěvačka Adele, Justin Timberlake, Twenty One Pilots a Alan Walker. Během celé show zaznělo hned několik songů z úst vítězů na živo. Ve chvíli, kdy byl vyhlášen jako nejoblíbenější zahraniční song Can´t Stop The Feeling, celé osazenstvo studia začalo jednohlasně zpívat Vánoční hymnu Evropy 2, která byla přetextována právě na melodii tohoto hitu.

„Vítězové jednotlivých kategorií získali tisíce hlasů od našich posluchačů, k čemuž jim gratuluji. Není totiž tak důležitý názor jednotlivých odborníků na hudbu jako názor statisíců posluchačů rádiového trendsettra mladé generace.“ říká Lenka Maureryová, ředitelka Evropy 2.

Vítěze jednotlivých kategorií totiž vybrali sami posluchači rádia, prostřednictvím hlasování na webových stránkách Evropy 2. Pokud se v rámci hlasování zaregistrovali, měli možnost získat hodnotnou odměnu od partnerů Hudebních cen Evropy 2, jimiž jsou Skiareál Špindlerův Mlýn a společnost Lenovo.

HEADLINES

Headline

Také vás zajímá, kdo vaši reklamu uslyší? Zvyšte výkon své kampaně!

7 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...