Newsletter, Novinky, Novinky z oboru

Rádio HELAX má nové logo

3.11.2020 /

Oblíbené ostravské rádio Helax prochází další změnou a tou je nové logo. V říjnu jsme informovali o tom, že rádio Helax v průběhu listopadu ukončí vysílání svého programu na frekvenci 93,7 FM. Bude však i nadále vysílat, ale už jen on-line. 

Skupina MEDIA BOHEMIA získala souhlas Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) s přejmenováním programu Rádia Helax na frekvenci 93.7 FM na Rádio Blaník.

Provozovatel rádia (Media Bohemia) se pokusí unikátní programovou nabídku a značku udržet alespoň v podobě moderovaného on-line rádia. V kontextu českého rádiového trhu jde o první pokus uspět s takto silnou a programově vyprofilovou značkou čistě v on-line vysílání bez FM vysílání.

Nechtěli jsme se smířit s tím, že ekonomický dopad koronakrize na mediální trh pohřbí značku Helaxu. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme udržet program Helaxu v podobě on-line rádia s klasickými moderovanými vstupy, ” říká Jan Neuman, programový ředitel skupiny MEDIA BOHEMIA k záměru překlopení tradiční FM stanice do on-line prostředí. Pro skupinu MEDIA BOHEMIA jde o pilotní projekt a pokus o nalezení ekonomického modelu provozování etablovaného rádia mimo FM vysílání.


Zdroj: Rádio Helax

Projekt on-line rádia Helax přinese dosavadním posluchačům nový obsah na sociálních sitích a zaměří se na rozvíjení programových prvků, které umožňuje rádiu právě on-line prostředí oproti klasickému FM.

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...