Tiskové zprávy

V portfoliu mediálního zastupitelství RADIOHOUSE sílí regionální rádia

10.2.2017 / Praha

Aktuální výsledky odhadů poslechovosti prezentované studií SKMO Radioprojekt, realizovanou agenturami Median a STEM/MARK, jednoznačně potvrzují nárůst poslechu u regionálních rádií zastupitelství RADIOHOUSE, který i nadále zůstává leaderem trhu. Z jeho celkového podílu na trhu, který činí 50,5% čítají regionální stanice 31,8%.

Radioprojekt 1_2017

 „Význam regionálních rádií v našem portfoliu je nezpochybnitelný, jak pro schopnost důvěrně rozumět své regionální komunitě posluchačů, tak pro efektivní cílení regionální reklamy nejen skrze reklamní spoty, ale i speciální operace. Těší mne, že jsou úspěšná a naše portfolio je díky nim stále silnější“, říká ředitel divize podpory prodeje Karel Friml.

Celkově si některé z rádií RADIOHOUSE týdně naladí 5,2 milionu posluchačů, denně je to 3,4 milionu posluchačů v cílové skupině 12-79 let. Průzkum také ukazuje, že poslech rádia v české populaci neklesá, týdně si rádio naladí téměř 9 z 10 lidí. To se projevuje i na investicích do rozhlasové reklamy, které podle RS SKMO loni vzrostly o 2,6 %.

SKMO Radioprojekt se nadále zaměřil na chování posluchačů za volantem. Podle výsledků za 3. a 4. čtvrtletí 2016 poslouchá v autě rádio 84 % řidičů. Tři rádia z mediálního zastupitelství RADIOHOUSE se umístila mezi pět nejposlouchanějších stanic na cestách. Rádio Evropa 2 se 17 % podílem zaostává za prvním Impulzem o pouhé jedno procento. Frekvence 1 (11 %) a Blaník (8 %) si pak drží čtvrtou a pátou příčku za Radiožurnálem (13 %).

Všechny důležité výsledky poslechovosti aktuální vlny RADIOPROJEKT za druhé pololetí 2016 lze zdarma nalézt v aplikaci Radiometrics, dostupné pro zařízení s iOS nebo Android. Detailní analýzy pak zpracují mediální konzultanti RADIOHOUSE https://www.radiohouse.cz/o-nas/kontakty/.

post
post
post
post

HEADLINES

Headline

Také vás zajímá, kdo vaši reklamu uslyší? Zvyšte výkon své kampaně!

7 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...