Newsletter, Novinky, Novinky z oboru, Tiskové zprávy

Výsledky Radioprojektu: Rádio Blaník je na rekordních číslech poslechovosti, rádia jako mediatyp poslouchá denně nebo každý den více lidí než vloni

10.8.2022 /

Rádio Blaník je stále komerční jedničkou v podílu na trhu (aktuálně 10,7 %) a oproti poslednímu měření Radioprojektu si mírně polepšilo ve všech ukazatelích. Zatímco denně si stanici naladí 638 tis. posluchačů, tak týdně je to téměř 1,3 milionů posluchačů. Hitrádia udržují stabilní pozici a jsou lídrem v týdenní poslechovosti v rámci nadregionálních stanic. Poslechovost Rock rádia opět vzrostla a týdně si stanici naladí téměř 400 tis. posluchačů a denně téměř 180 tis. posluchačů. Fajn rádio zůstává dlouhodobě stabilní. Zastupitelství Radiohouse nadále patří ke klíčovým hráčům na poli prodeje reklamy a zaujímá podíl 27,1 % trhu s rádiovou reklamou a denně osloví téměř 1,7 milionů posluchačů.

„Rádio Blaník udělalo za poslední rok obrovský kus práce a jsem velmi rád, že se tato energie kolegů začíná promítat i do čísel poslechovosti. Přesto i nyní dokážeme identifikovat další růstový potenciál, a to zejména na Moravě. Z tohoto důvodu budou naše aktivity nyní směřovat zejména sem a koncert v Ostravar Aréně bude pouhým začátkem,“ říká Petr Uchytil, ředitel marketingu a produktu Media Bohemia a dodává: „Osobně mě velmi potěšilo, že se v meziročním srovnání ukázalo, že rádia denně nebo téměř každý den poslouchá mnohem více lidí než před rokem, a to na všech dostupných platformách.“

Rádio Blaník

Denní poslechovost i týdenní poslechovost Rádia Blaník se meziročně zvýšila a aktuálně je na rekordních číslech. Týdně rádio poslouchá téměř 1,3 milionů (meziroční nárůst téměř o 100 tis.) posluchačů a denně pak 638 tis. (meziroční nárůst téměř o 50 tis.).  Meziročně ale Rádio Blaník rostlo i v tržním podílu, díky kterému je dlouhodobě nejposlouchanější komerční stanicí. Aktuálně zaujímá share 10,7 % (meziroční nárůst o 0,4 %).

Hitrádia

Hitrádia jsou nejposlouchanějšími nadregionálními stanicemi. Aktuálně si některou ze stanic Hitrádií týdenně naladí dokonce více než milion posluchačů. Denně pak 436 tisíc posluchačů.

Fajn rádio

Denní poslechovost i týdenní poslechovost Fajn rádia zůstává víceméně neměnná. Rádio si nyní týdně naladí 290 tisíc posluchačů, denně pak 137 tisíc posluchačů. Stanice aktuálně zaujímá tržní podíl 1,4 %.

Rock rádio

Rock rádio již několik měření po sobě vykazuje růst. Posiluje významně v ukazateli týdenní poslechovosti, kde je navýšení dokonce o 14 % z původních 386 tisíc na 399 tisíc posluchačů. Denně si pak rádio naladí 178 tisíc posluchačů. Stanice rovněž zvýšila svůj podíl na trhu a aktuálně zaujímá share 2,8 % (nárůst o 0,2 %).

 

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...