Dan Sedláček předal za Media Bohemia ve vysílání šek na 200 tis. korun Společnosti pro podporu a rozvoj neurochirurgie - Radiohouse

Dan Sedláček předal za Media Bohemia ve vysílání šek na 200 tis. korun Společnosti pro podporu a rozvoj neurochirurgie

Ranní show Snídani šampionů na Hitrádiích dnes navštívil profesor David Netuka – neurochirurg a přednosta Neurochirurgické a neuroonkologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Ve vysílání prozradil řadu zajímavých informací o tom, jaké úrazy hlavy hrozí v létě a proč by například zakázal elektrokoloběžky. Z rukou našeho majitele Daniela Sedláčka pak převzal pro Společnost pro podporu a rozvoj neurochirurgie šek v hodnotě 200 tis. Kč. Dané finance pomohou k rozvoji vzdělávání budoucích neurochirurgických kapacit.

Na moderátory ranní show Snídaně šampiónů dnes čekalo ve vysílání milé překvapení. Do studia za nimi dorazil uznávaný profesor David Netuka, který je současně neurochirurgem a přednostou Neurochirurgické a neuroonkologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Zajímavý rozhovor o tom, které úrazy hlavy v létě operuje nejčastěji, proč by zakázal ve městech elektrokoloběžky nebo jak se seznámil se svou manželkou, si můžete zpětně poslechnout také v tomto podcastu.

Spolu s ním Snídani šampiónů navštívil také jeden z našich majitelů, Daniel Sedláček, který panu profesorovi předal za skupinu Media Bohemia šek v hodnotě 200 tis. korun. Částku Společnost pro podporu a rozvoj neurochirurgie využije na další vzdělávání mediků v této oblasti. 

„Všichni dávají dárky kolem Vánoc, proto jsme se rozhodli, že polovina roku je ideální doba. Navíc Davida dlouhou dobu známe a víme, že úspěch vypadá hezky na povrch, ale je za ním většinou obrovské úsilí, a i když s sebou často přináší i škarohlídy, tak na druhou stranu je zde asi i obrovské uspokojení z vyléčených pacientů. Proto jsme se díky těmto vztahům rozhodli, že podpoříme Společnost pro podporu a rozvoj neurochirurgii, ať již půjde částka na vzdělání, vědu a výzkum nebo na odborné stáže mediků,“ říká Daniel Sedláček a dodává: „Myslíme si, že dobré skutky se mají dělat i v průběhu roku nejen na konci a doufáme, že tím dáme nějaký signál i ostatním.“

Zdroj: Media Bohemia