Fajn rádio spustilo projekt Fajn Nation a nová streamová rádia – Fajn Vibe a Fajn Fresh - Radiohouse

Fajn rádio spustilo projekt Fajn Nation a nová streamová rádia – Fajn Vibe a Fajn Fresh

Fajn rádio z mediální skupiny Media Bohemia spouští nový projekt Fajn Nation. Nabídne mladým lidem platformu pro vyjádření jejich názorů, myšlenek a příběhů. Do rodiny Fajn rádií přibyla také další dvě streamová rádia, kromě Fajn Helaxu je to ještě Fajn Fresh a Fajn Vibe. Zatímco Fajn Fresh je inkubátor pro nové mladé moderátorské talenty, Fajn Vibe je čistě rapové rádio. 

Fajn Nation je inovativní projekt Fajn rádia, který si klade za cíl poskytnout mladým lidem platformu pro vyjádření jejich názorů, myšlenek a příběhů. Projekt propojuje on-air vysílání, streamy i on-line aktivity značky a klade si za cíl poskytnout mladým lidem bezpečný prostor pro vyjádření jejich názorů a myšlenek, které se mohou týkat různých oblastí od politiky, přes školu, koníčky, drogy, šikanu nebo cokoliv dalšího.

„Inspirovali jsme se konceptem kdysi populárního televizního pořadu Vox populi nebo tzv. Speakers‘ Corner v londýnském Hyde Parku, pouze jsme využili technologické nástroje a možnosti dnešní doby. V podstatě dáme lidem slovo, ukážeme jim, že jejich názor není nepodstatný, spíše naopak, a hlavně jim řekneme, my na Fajn rádiu vás posloucháme. Ty nejzajímavější názory pak pustíme jak v on-air vysílání Fajn rádia, ale budeme je sdílet i na všech dostupných platformách, včetně streamů a sociálních sítí stanice,“ vysvětluje Ondřej Cikán, programový ředitel Fajn rádia.

Princip Fajn Nation

Fanoušci a posluchači Fajn rádia nahrají 60sekundové video a pošlou ho do zpráv na Instagramu @fajradio. Každý týden vybere redakce jedno video, které se dostane na profil Fajn rádia a do éteru. „Takto budou mít mladí lidí možnost využít Fajn rádia jako hlásné trouby pro svůj názor, který bude slyšet. Jejich video může být o čemkoliv, o tom, co je štve, jak se k sobě lidé chovají ve škole, jak by si přáli, aby fungoval systém v práci nebo se mohou klidně vyjádřit k politice. U nás je to prostě bez hranic a omezení,“ říká Ondřej Cikán.

Další streamová rádia Fajn Fresh a Fajn Vibe

Fajn rádio nejprve na konci roku 2023 spustilo streamové rádio Fajn Fresh, které má sloužit jako tréninkové rádio pro nejmladší moderátory českého éteru. V rámci celé naší mediální skupiny se dlouhodobě potýkáme s nedostatkem rádiových moderátorů. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vydat cestou vlastního rozvojového přístupu a vytvořit na Fajn Fresh prostředí, kde budeme systematicky vychovávat nové talenty pro celou naši mediální skupinu,“ dodává Ondřej Cikán. Nejmladšímu moderátorovi stanice Fajn Fresh je 19 let. Stanice vysílá živě od pondělí do čtvrtka odpoledne.

Dalším novým streamovým rádiem je Fajn Vibe, který začal vysílat živě od 12. ledna, kdy bude na stanici znít pouze hudební playlist. První pořad, který bude moderovat zpěvačka, moderátorka a influencerka Jasmin, začne stanice vysílat od února každý čtvrtek večer od 20.00 hod. Fajn Vibe představuje naši odezvu na rostoucí popularitu rapové kultury mezi mladými lidmi. Tím, že začleníme Fajn Vibe do našeho portfolia Fajn rádií, rozšíříme náš dosah o další komunitu v rámci naší cílové skupiny,“ podotýká Ondřej Cikán.