Hitrádio Orion ve spolupráci s ostravskou firmou Tasty Air dodá dětem do FN Ostrava hru s rozšířenou realitou - Radiohouse

Hitrádio Orion ve spolupráci s ostravskou firmou Tasty Air dodá dětem do FN Ostrava hru s rozšířenou realitou

Hitrádio Orion, nejposlouchanější stanice Moravskoslezského kraje, v rámci své dlouholeté spolupráce s neziskovou organizací Haima Ostrava chystá novou hru pro onkologicky nemocné děti hospitalizované ve FN Ostrava.  Interaktivní tematickou hru vyvíjí ostravská firma Tasty Air. Hra se bude zaměřovat na boj dětí s bacily, průběh léčby a obsahuje i další zábavné prvky vč. rozšířené reality.

Regionální stanice Moravskoslezského kraje, Hitrádio Orion, dlouhodobě podporuje neziskovou organizaci Haima Ostrava, např. v rámci tradičního Dne onkologických dětí. Nejde ale o jediný projekt, kterým Hitrádio Orion pomáhá. V rámci nejrůznějších projektů vybrali posluchači stanice pro Haimu Ostrava už více než 100 tis. korun. Nyní se ještě Hitrádio Orion společně s ostravskou společností Tasty Air pustilo do přípravy speciální hry s rozšířenou realitou.

„Děti, které jsou v nemocnici hospitalizované, tak tráví spoustu času s mobilem či tabletem v ruce, proto jsme chtěli tento čas využít a nabídnout jim zábavně edukativní aktivitu. Oslovili jsme společnost Tasty Air pro tvorbu aplikace, která by byla šitá na míru přímo pro Haimu. Půjde o interaktivní hru, která dětem pomůže pochopit náročné procedury v průběhu léčby, ale současně bude hodně zábavná a obohacená o aktuálně velmi populární prvky rozšířené reality,“ říká Andrea Hamová, která má stanici Hitrádio Orion na starosti.

Hra je trojkolová a hráč v ní pomáhá malému virtuálnímu pacientovi pochytat bacily, získat vitamíny, které mu pomohou v léčbě, nebo v rámci rozšířené reality nasbírat dost vitamínů ve svém okolí. Rozšířená realita je způsob hry, kdy bude mít nemocný pacient v ruce chytrý telefon nebo tablet a kamkoliv zamíří, tam pomocí fotoaparátu uvidí reálně prostředí, ve kterém se nachází a tam hledá vitamíny. Nemocné děti hospitalizované ve FN Ostrava se tak nenásilnou a edukativně zábavnou formou dozví, co napomáhá k jejich léčbě.

„Jsme moc rádi, že jsme pro kooperaci byli osloveni. Jelikož se specializujeme na virtuální a rozšířenou realitu většinou pro kulturní subjekty, je práce pro nemocné děti milou změnou. A pokud pomůže, byť jen jednomu dítěti, zmírnit stres z pobytu v nemocnici, je to pro nás ta nejlepší reference, “ říká Vojtěch Buday, jednatel Tasty Air.

Hra bude poprvé představená a otestovaná právě na zmíněném Dni onkologických dětí 19. února v Quality hotelu Ostrava City. Den onkologických dětí s Hitrádiem Orion nabídne dětem a jejich rodičům jako již tradičně bohatý program.