Disney oslavilo 100. narozeniny na Hitrádiích s Bendigem, Absolonovou i Kostihou - Radiohouse

Disney oslavilo 100. narozeniny na Hitrádiích s Bendigem, Absolonovou i Kostihou

Hitrádia z mediální skupiny Media Bohemia uspořádala ve vysílání u příležitosti výročí Disney 100 let pro tuto značku narozeninovou oslavu. Té se zúčastnili kromě moderátorů Kateřiny Pechové a Dominika Vršanského také Jan Bendig, Monika Absolonová nebo překladatel Vojtěch Kostiha. Všichni hosté prozradili posluchačům Hitrádia zajímavosti ze zákulisí Disneyho světa, zazněly také populární melodie z Disney filmů a samozřejmostí byly i soutěže o vstupenky na večerní Disney 100 koncert v O2 aréně, předplatné Disney+ nebo sběratelské hračky k Disney 100.

Síť Hitrádií připravila pro své posluchače ve spolupráci s Disney+ ve vysílání velkolepou narozeninovou oslavu Disney 100. Do vyzdobeného studia si moderátorská dvojice ranní show Snídaně šampionů Kateřina Pechová a Dominik Vršanský pozvala zpěváka Jana Bendiga, jehož hlas znají fanoušci disneyovek například z písniček ve filmu Encanto. Ten se na Hitrádiu svěřil, že večer bude v O2 aréně zpívat spolu s orchestrem z Hollywoodu i Ukrajiny a teprve ho před večerním vystoupením čeká odpoledne první společná zkouška.

Kromě Jana Bendiga se po telefonu připojila na oslavu i Monika Absolonová, která například prozradila, že původně byla k pohádce Ledové království pozvaná i na casting pro dabing, ale tam nakonec vybrána nebyla. Naopak písniček se bála, protože jsou posazené vysoko, ale režisér ji přesvědčil, ať to určitě zkusí. Tehdy si ale myslela, že písničku Najednou z Ledového království nikdy nebude zpívat naživo, protože je opravdu těžká. Písničku exkluzivně zazpívá i dnes v O2 aréně.

Oslavy se telefonicky zúčastnil také dvorní český překladatel disneyovek, Vojtěch Kostiha. Ten například posluchačům popsal, že když na filmu pracuje, tak ho dost často dostane ve špatné kvalitě. „My ty filmy vidíme dost často nehotové nebo dost často i záměrně poškozené, abychom nedali šanci pirátům, kdyby se náhodou dostali nějak k tomu obsahu u nás v počítači apod. Například Star Wars ty jsou celé zakryté, takže u toho není možné se dojmout,“ říká český překladatel Vojtěch Kostiha, pro kterého je spolupráce s Disney velkou poctou.

Oslavy Hitrádia přenášela živě v rámci centrálního ranního vysílání do všech regionů, ale také v rámci livestreamů na sociální sítě Hitrádia. Během oslavy zazněly ve vysílání známé Disney hity jako Najednou, Piráti z Karibiku a další. Součástí narozeninové oslavy byly také soutěže pro posluchače, ve kterých mohli vyhrát vstupenky na Disney100 koncert v O2 aréně, roční předplatné Disney+ nebo velké plyšáky Mickeyho Mouse z kolekce Disney100.