Hitrádio Orion je nejposlouchanější regionální stanicí Moravskoslezského kraje - Radiohouse

Hitrádio Orion je nejposlouchanější regionální stanicí Moravskoslezského kraje

Hitrádio Orion patří dlouhodobě k lídrům rozhlasového trhu Moravskoslezského kraje. V posledních výsledcích měření Radioprojekt si stanice oproti předchozímu kvartálu opět polepšila ve všech ukazatelích. Zatímco denně si stanici naladí 85 tisíc posluchačů, týdně je to dokonce 176 tisíc posluchačů.

Hitrádio Orion dlouhodobě upevňuje své postavení lídra na rozhlasovém trhu v Moravskoslezském kraji a důkazem jsou i čísla nedávného měření poslechovosti Radioprojekt. Dle aktuálních dat Hitrádio Orion v ukazateli týdenní poslechovosti přeskočilo i celoplošné stanice jako je Impuls, Evropa 2 nebo Český rozhlas Radiožurnál a se 176 tisíci posluchači, kteří si ho týdně naladí, je suverénní regionální jedničkou. Stanice je také v Moravskoslezském kraji lídrem v poslechovosti hned ve 4 okresech z 6. Konkrétně se dělí o prvenství s Evropou 2 v Ostravě a dále dominuje v okrese Nový Jičín, Opava a Frýdek Místek.

„Velice nás těší, že jsme nejen hlasem Moravskoslezského kraje, ale stali jsme se také jeho srdcem…Srdcem, které hraje pro Moravu a Slezsko. Jsme vděční za to, že můžeme být součástí každodenního života našich posluchačů a velice si vážíme jejich přízně, za kterou moc děkujeme,“ s odkazem na claim stanice uvedl Michal Merenda, programový ředitel sítě Hitrádií.

Hitrádio Orion má náskok více než šedesáti tisíc posluchačů na další regionální rádio, Rádio Čas, které dlouhodobě posluchače ztrácí. „Z hlediska programového schématu se na Hitrádiu Orion dlouhodobě nejlépe daří odpolední show Kuby Ohnutka a Evelíny Švrčkové, která v cílovce 25–45 let za sebou nechává veškerou celostátní konkurenci a v regionálním souboji poráží v podílu na trhu Rádio Čas 16,5 procenty proti pouhým třem procentům,“ prozradila Andrea Hamová, která má stanici Hitrádio Orion od letošního roku na starosti.

„Hitrádio Orion aktivně komunikuje o regionálních událostech, podporuje místní akce, festivaly a charity, čímž se naše pouto s posluchači stává ještě pevnějším. Jsme tu pro místní komunity od dobrovolných hasičů, přes zdravotníky až po rodiny s malými dětmi,“ zdůrazňuje Andrea Hamová.

 

Chystané aktivity a akce Hitrádia Orion

V průběhu léta se Hitrádio Orion zaměřuje na informace spojené s Vodní záchrannou službou a na prevenci úrazů během prázdnin u vody. Rovněž se zapojuje do celosíťového bezpečnostního projektu Srdce na cestách. Do konce roku 2023 pak bude participovat ještě například na Benefičním výstupu na Javorový vrch s Nadačním fondem Jonášek nebo na Pojez festu na Ostravici, který se zaměřuje na regionální gastronomii. V průběhu roku se pak posluchači Hitrádia Orion mohou těšit na pokračování oblíbených Cashemesek, unikátního koncertu City Live nebo Hudebního šampionátu o 100 tis. Kč. V říjnu si stanice připravila velkou soutěž o dovolenou na Srí Lance a před Vánocemi opět chystá tradiční charitativní projekt Srdce pro Julii, kterým dlouhodobě podporuje stavbu nového dětského hospicu Dům pro Julii v Brně.