Hudebník Honza Danda je novou posilou Rock rádia - Radiohouse

Hudebník Honza Danda je novou posilou Rock rádia

Rock rádio od září mění tým ranního Rockového rozjezdu. Nově budou moct posluchači na stanici mezi 6.00 – 9.00 hod. ráno slyšet hudebníka Honzu Dandu, kterého podpoří zprávařka Zuzka Klainová. Honza Danda doposud neměl žádnou rádiovou zkušenost, nicméně v rockovém a hudebním prostředí se pohybuje už více než 20 let. Působí např. v kapele Olgy Lounové, v kapele Aqua Congas českého perkusisty Imrana Zangiho a je tvůrcem českého Pink Floyd tribute projektu Floyd Pulse. 

Honza Danda se věnuje hudbě od dětství a nejblíže má právě k rocku. Studoval na Mezinárodní konzervatoři Praha obor Rocková opera a populární zpěv na Konzervatoři Teplice. V současnosti působí v několika kapelách jako klávesák a zpěvák, například v kapele Olgy Lounové, v kapele Aqua Congas českého perkusisty Imrana Zangiho, v Pink Floyd tribute projektu Floyd Pulse, který sám založil a také učí na ZUŠ Vadima Petrova v Praze a ZUŠ Hynka Kubáta v Kladně. V minulosti byl také semifinalistou první řady Hlasu Česko Slovenska, hrál v kapele Pavla Callty, kapele Filip Zangi & PURPUR nebo účinkoval v divadle RockOpera Praha v rockové opeře Romeo a Julie. Rock rádio je pro něj ale první rádiovou zkušeností. „Vždy jsem si chtěl tuhle práci zkusit, ale nečekal bych, že dostanu tak velkou šanci a prostor. Je to pro mě velká čest, ale taky velký závazek, abych to dělal nejlíp, jak budu umět, a učil se od svých skvělých kolegů,“ říká Honza Danda.

„Honza Danda je dle mého názoru obrovský rádiový talent. Jsem si na sto dvacet procent jistý, že budeme mít v týmu správného člověka na to, aby naše rockery probouzel a bavil. Má energii, drajv, a hlavně obrovský přehled v rockové hudbě, to jsou klíčové předpoklady proto, aby ho komunita rockerů přijala pozitivně,“ říká Ondřej Cikán, programový ředitel Rock rádia a dodává: „Od nového konceptu Rockového rozjezdu očekáváme, že svou odlehčenou formou zaujme rockerskou komunitu, ať již v práci, nebo při cestě autem do práce a pomůže nám tak zvýšit poslechovost Rock rádia jako celku.“

V Rockovém rozjezdu s Honzou Dandou zazní ještě více informací ze světa rockové hudby české i zahraniční a posluchači se mohou těšit i na rozhovory s rockovými hvězdami, soutěže o vstupenky na největší rockové události nebo soutěže o nový merch s claimem aktuální kampaně Nemusíš.