Rádio Blaník odhaluje silné lidské příběhy 
s novým projektem Blanických rytířů - Radiohouse

Rádio Blaník odhaluje silné lidské příběhy 
s novým projektem Blanických rytířů

V pondělí 24. dubna 2023 odstartoval na Rádiu Blaník nový projekt s názvem Blaničtí rytíři. Nejméně po dobu 10 týdnů bude stanice v rámci svého vysílání hledat „rytíře“, pro které je pomoc ostatním naprosto samozřejmá. Ty pak spolu s patrony projektu každý týden odmění. Silné lidské příběhy bude Rádio Blaník zveřejňovat ve vysílání a na sociálních sítích stanice. Partnerem projektu je PVZP.

Rádio Blaník připravilo pro posluchače další programovou novinku. Minimálně do konce června mohou posluchači spolu s Rádiem Blaník hledat pověstné Blanické rytíře, kteří ve svém okolí ostatním dobrovolně pomáhají, když je třeba. Ty pak spolu s patrony projektu jako jsou například herci Pavel Nový nebo Václav Vydra odmění nejen veřejným uznáním ve vysílání Rádia Blaník, ale také drobnou cenou. 

„Naše Česká republika slaví 30 let od svého vzniku. Na Rádiu Blaník jsme si proto řekli, že jí dáme ten nehezčí dárek – družinu Blanických rytířů! Společně s posluchači hledáme lidi, kteří mají srdce na svém místě a pomáhat ostatním je pro ně naprosto samozřejmé,“ vysvětluje Daniel Rumpík a dodává: „Blanickým rytířem tak může být třeba známý našeho posluchače, který pořádá charitativní sbírky…, kamarádka, která pečuje o své nemocné prarodiče…, hodný soused, který nikdy neodmítne prosbu o pomoc…  dlouholetí pěstouni… anebo sportovní trenér či skautský vedoucí, kteří se několikrát týdně po práci dobrovolně starají o partu dětí, které by jinak nevěděly, co s volným časem… Prostě kdokoli, kdo dělá podobné dobré skutky.“

Stanice bude společně se svými posluchači hledat silné lidské příběhy. Pro všechny, kteří by chtěli někoho nominovat je připraven speciální formulář na webu www.radioblanik.cz anebo je možné poslat SMS na číslo 603 118 118.

Rádio Blaník začlení programovou novinku do pravidelných výjezdů Krajánka Rádia Blaník, který bude jezdit za „blanickými rytíři“ i jejich nominujícími na rozhovor. Ve vysílání i na sociálních sítích tak Rádio Blaník poukáže na silné lidské příběhy, ochotu a dobrosrdečnost lidí, kteří se nezištně věnují pomoci druhým a jsou pro své okolí skutečnými vzory.

„Pro každého vybraného Blanického rytíře máme jako vyjádření uznání našich posluchačů diplom, dárkový poukaz v hodnotě 10 tisíc korun a dále individuální pojištění od PVZP, která je partnerem celého projektu,“ doplňuje Petr Uchytil, ředitel marketingu a produktu Media Bohemia.