Vašek Matějovský na Fajn rádiu zhodnotil účast v Survivoru - Radiohouse

Vašek Matějovský na Fajn rádiu zhodnotil účast v Survivoru

Oblíbený herec a moderátor Fajn rádia Vašek Matějovský musel opustit kvůli zranění kolene Dominikánskou republiku. V populární reality show Survivor, kterou vysílá TV Nova ve středu na Voyo a o týden později na hlavním kanále Novy, se tak už nebude dále objevovat. Ve čtvrtek ráno Vašek Matějovský dorazil do studia Fajn rádia a prozradil detaily ohledně nedobrovolného konce v soutěži. Posluchačům rádia se svěřil i s dalšími zdravotními problémy, kterým musí po skončení v soutěži čelit.

Dnešní ranní show na Fajn rádiu byla opět výjimečná. Doposud za svého kolegu Vaška Matějovského, který se zúčastnil další řady Survivoru, zaskakovali kolegové Daniel Žlebek a Vojta Přívětivý. Dnes ale do studia Vašek dorazil, tentokrát však jako host.

Na otázku, co se vlastně v Survivoru stalo Vašek odpovídal se značnými emocemi v hlase: „Musel jsem skončit kvůli zranění kolene. Už v předchozím díle mohli diváci vidět, že jsem nosil ortézu. Ale bolesti byly takové, že jsem musel ještě na ostrově navštívit lékaře a podstoupit magnetickou rezonanci,“ vysvětluje Vašek a dodává: „Doktor byl nakonec nekompromisní, protože jeho diagnóza zněla jasně a doporučil mi v soutěži skončit a podstoupit okamžitou operaci. Totéž mi pak potvrdili lékaři zde v Čechách.“ Po této zprávě v místní nemocnici se jel Vašek s týmem okamžitě rozloučit a došlo prý i na slzy, kterým se Vašek ani ostatní lidi z týmu neubránili. „Sice je 17 dnů krátká doba, ale nám to tam přišlo jako rok. Vždyť jsme spolu byli 24/7 a tak nějak jsme se semknuli. Proto bylo to loučení fakt doják, hodně silnej zážitek a přiznám se, že mě to dobrodružství fakt hrozně bavilo a chtěl bych tam být delší dobu,“ přiznal Vašek Matějovský v ranní show na Fajn rádiu.

Diváci na Voyo už emoce a sdělení lékaře mohli vidět včera a totéž uvidí v neděli i diváci televize Nova. Z tohoto důvodu Vašek nechtěl ve studiu Fajn rádia prozrazovat více informací ohledně dílu, ve kterém v soutěži skončil.

Jeho moderátorští kolegové ale chtěli znát nějaké zákulisní detaily, a tak se ptali na věci, které v médiích vypustili ostatní soutěžící. „Není pravda, co říkala po návratu Soňa, že bychom měli ještě před příletem na ostrov nějakou koalici. Já jsem znal pouze Kateřinu, a s tou jsme se viděli asi jen 2x v životě, takže to nelze ani nazvat kamarádstvím. A pak jsem párkrát v životě viděl Pítra. Tam se obecně málokdo znal, ale postupně k sobě měl někdo blíž podle vzájemných sympatií a někdo prostě tolik do té party nezapadnul,“ říká Vašek.

Koho Vašek tipuje na vítěze této řady Survivoru? „Já, když jsem odjížděl, tak to tam teprve začínalo opravdu vřít a sám jsem zvědavý a budu to sledovat, jak to dopadne,“ říká Vašek a dodává: „Na vítěze tipuji Pítra, protože ten má podle mě všechny správné předpoklady pro to, soutěž vyhrát.“

A co bylo pro Vaška Matějovského po návratu do reality všedního dne nejtěžší?

„Od prvního dne mimo ostrov jsem skoro nespal a důvodem byly zažívací obtíže. To tělo tam dostalo obrovský fyzický a vlastně i psychický záhul. Takže když jsem začal po návratu normálně jíst, tak to tělo nezvládalo a já jsem týden v kuse zvracel. A třeba takový kokos nemůžu vidět doteď,“ směje se Vašek.

Do studia dorazil Vašek Matějovský o berlích a s ortézou, protože svůj zdravotní stav stále řeší. Do rádia se chce ale vrátit už příští týden.

„Těch sedmnáct dnů, co jsem byl na ostrově, tak se mi po Fajn rádiu začalo strašně moc stýskat. Po moderování, po těch lidech ve studiu i po posluchačích. Už se nemůžu dočkat, až budu s posluchači trávit zase každé ráno. Poprvé bych chtěl přijít už příští týden. Ale jestli mi zavolá jeden jedinej posluchač, že neumím plavat, tak okamžitě končím i v rádiu,“ dodává se smíchem Vašek Matějovský.

Reality show Survivor Česko & Slovensko mohou televizní diváci vidět každou středu a čtvrtek na TV Nova, případně s týdenním předstihem na Voyo.