Novinky z oboru

Charitativní projekt Evropa 2 srdcem slaví úspěch v online prostředí. Live stream ze včerejšího unplugged koncertu oslovil téměř milion uživatelů.

15.12.2016 / Praha

Evropa 2, nejposlouchanější rádio pro mladé, podpořila obecně prospěšnou společnost Život dětem. Na Náměstí Václava Havla rádio uspořádalo v pondělí 12. prosince dvouhodinový improvizovaný koncert s názvem Evropa 2 srdcem, který si v rámci live streamu na Facebooku nenechalo ujít téměř milion uživatelů. Před koncertem moderátoři Evropy 2 ještě natočili krátká videa s příběhy konkrétních handicapovaných dětí, která oslovila dokonce více než 1,6 milionů uživatelů. Celkově projekt v online prostředí přinesl téměř 3 miliony zhlédnutí.

Dvouhodinový charitativní koncert s názvem Evropa 2 srdcem se uskutečnil v pondělí 12. prosince na Piazzetě Národního divadla a vystoupili na něm například kapela Kryštof, Tomáš Klus, Sebastian, Lenny, Ben Cristovao a další. Live stream ze samotné akce oslovil pak více než 800 tisíc uživatelů. Jeho vysílání na webu, Youtube kanálu a Facebooku Evropy 2 zajistila společnost Brandz Friendz. Na závěr akce ještě moderátoři rádia zazpívali naživo populární vánoční hymnu Evropy 2, která měla týden po svém zveřejněnívíce než 600 tisíc zhlédnutí.

„Jsem rád, že se naše prognóza naplnila a že se skutečně podařilo přímý přenos koncertu dostat k téměř milionu internetových uživatelů,“ říká Jiří Sládek, ředitel digitálních aktivit Lagardere Active CR.

moderatoři

V rámci projektu vznikla ještě emotivní videa, kde moderátoři Evropy 2 navštívili konkrétní handicapované děti, pro které se v rámci celé sbírky vybíraly finanční prostředky. „Celý tým Evropy 2 se od začátku pro projekt nadchl a na videích to bylo hodně vidět. Právě to, jak dokonale přenáší emoce, je nejspíš důvodem, že devět videí vidělo dohromady více než milion šest set tisíc lidí,“ dodává Jiří Sládek.

„Věřím, že projekt Evropa 2 srdcem se tak stane i pro příští rok už neodmyslitelnou součástí našeho předvánočního vysílání. Velmi bychom si přáli, aby se nám každý rok podařilo zvyšovat vybranou částku pro handicapované děti, ke kterým pomoc našich moderátorů a posluchačů Evropy 2 směřuje,“ Lenka Maureryová, ředitelka Evropy 2.

Před samotným koncertem proběhly ještě další dvě live-streamová videa s moderátory na podporu akce. Ta oslovila více než 200 tisíc uživatelů. V průběhu projektu lidé mohli posílat dárcovské DMS a příspěvky, přispívat na sbírkové konto nebo si jen koupit sbírkové předměty. V tuto chvíli ale ještě není možné konečnou částku vyčíslit, protože peníze díky dobíhající kampani na Evropě 2 stále ještě přicházejí.

Zojka život dětem

HEADLINES

Headline

Také vás zajímá, kdo vaši reklamu uslyší? Zvyšte výkon své kampaně!

7 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...