Newsletter, Novinky, Novinky z oboru, Tiskové zprávy

CHARITATIVNÍ SRDCE PRO JULII: NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK LETOŠNÍCH VÁNOC!

10.12.2019 /

V loňském roce jsme na Hitrádiích vydali charitativní CD Srdce, které hraje. Díky jeho prodeji jsme spolu s vámi vybrali nádherných PŮL MILIONU KORUN na Dům pro Julii – organizaci, která se snaží vybudovat první dětský hospic v České republice. A letos bychom spolu s vámi chtěli pomoci znova!

Tentokrát pro vás ale máme něco nového – KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SRDCE, které se coby unikátní ozdoba mohlo stát srdcem vašeho vlastního vánočního stromečku.  Cena je přitom symbolická – rovných 99 korun českých. My pak stejně jako loni věnujeme veškerý výtěžek DOMU PRO JULII.  Ať najdou vážně nemocné děti a jejich rodiče svůj klid a zázemí.

Pro Srdce pro Julii si můžete přijít na jakoukoliv recepci Hitrádia, nebo si jej koupit od  promotýmu.

DŮM PRO JULII

V České republice aktuálně sedm a půl tisíce nevyléčitelně nemocných dětí, které potřebují speciální péči. Ve valné většině případů se jim této pomoci nedostává. Lékařská pomoc je u nás na vysoké úrovni, starost o traumatizované rodiče a podpora rodin nevyléčitelně nemocných dětí je u nás ale velmi nedostatečná, či spíš až na pár organizací úplně chybí. V Brně se proto nezisková organizace Zerafa rozhodla postavit dětský hospic, který by nabízel dětem a hlavně jejich rodinám veškerou odbornou pomoc a péči. Jde o situace, které zvládají rodiče velmi těžko. Místo aby se naprosto zhroutili, podpoří je odborníci hospicu 24 hodin denně v tom, aby měli více síly se k této osudové ráně stavět.

JAK BUDE DŮM VYPADAT

Dům pro Julii bude tvořen třemi podlažími. Ve spodní části jsou umístěny kanceláře. Hlavní podlaží bude tvořeno místnostmi pro arteterapii, muzikoterapii, kino, wellness a velkou společenskou místností s kuchyňkou. Bude tu spousta místa pro aktivní odpočinek či pohodový relax. Vnitřní atrium zajišťuje dostatek soukromí všem klientům hospice. Částečné zastřešení umožňuje trávení času venku i za nepříznivého počasí. Součástí prostoru je zahrádka i herní prvky pro děti. Do atria mají všechny pokoje své samostatné vstupy.

Ve vrchním podlaží jsou umístěny pokoje pro rodiče a blízké dětí. Pochozí střechy zajišťují další prostor pro pobyt venku i přirozené splynutí Domu s okolím.

JAK SE DAŘÍ FINANCOVÁNÍ A KDO V NĚM BUDE PŮSOBIT

Na Dům pro Julii bude potřeba 80 milionů korun. Zatím se podařilo získat přibližně 3 miliony korun a přísliby reálné pomoci firem při stavbě.  Pozemek pro  hospic má nadace  přislíbený od města Brna. Budova by měla vyrůst na ploše, která patří Domovu pro seniory na Kociánce.

KDO BUDE V DOMĚ PŮSOBIT

Pracovníci Domu pro Julii pomohou rodinám se vším praktickým od úřadů až po odbornou pomoc. Působit by v něm měli nejen zdravotníci, ale i psychologové a duchovní. Pomáhat mají až pěti rodinám zároveň. Ne všechny služby, které bude hospic nabízet, ale nyní proplácí veřejné zdravotní pojišťovny. Zástupci Domu pro Julii však chtějí, aby jejich služby byly kompletně bezplatné. I proto budou peníze od dárců vybírat i nadále.

HEADLINES

Headline

5 z 10 řidičů v naší republice poslouchá týdně právě naše rádia, tj. rádia ze skupiny RADIOHOUSE. Ví...
Headline

Produkční tipy dobré rozhlasové reklamy

Příprava mediální strategie Existuje mnoho přístupů jak připravit efektivní mediální strategii a my...